Wszystkiego najpiękniejszego dla wszystkich dzieci

„Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać  się – ze wszystkich sił – tego, czego pragnie.”

— Paulo Coelho

Pamiętam swoje beztroskie dzieciństwo, kiedy większość swojego czasu spędzałam na drzewach. Zabawa na podwórku z innymi dziećmi w podchody, kafelki, wojna na korzenie ( z głową pełną ziemi, ale za to jaką szczęśliwą-mama była mniej zachwycona ) rozgrywki piłki nożnej pomiędzy ulicami… to było „COŚ”.

Dzieci pytane kim chciałyby być odpowiadają, że dorosłym. Bo można wtedy wszystko i nie trzeba się uczyć, można się malować… i robić wiele innych ciekawych rzeczy. Ach ile bym dała by znów być takim beztroskim maluchem. Nie musiała bym się wtedy zastanawiać w co się ubiorę, lub co będę dziś gotować 😉  Bycie dzieckiem jest jednym z najwspanialszych etapów w życiu człowieka, dlatego tak ważne jest by pielęgnować w sobie „wewnętrzne dziecko”.

Uwielbiam sesje z dziećmi, śmiem twierdzić, że wtedy na powrót staję się dzieckiem. Gdy przebywam z dziećmi jestem sobą, jestem uśmiechnięta i spokojna, zawsze wtedy słyszę od rodziców: ” Skąd ma Pani w sobie tyle cierpliwości?”

Cierpliwość, to bardzo ważna cecha w pracy z dziećmi, to dzięki niej buduję między mną a moimi małymi modelami zaufanie do mojej osoby. Maluchy wtedy dobrze się ze mną czują i traktują mnie jak jednego z nich. Ważne jest by czuły się swobodnie w moim towarzystwie, wtedy zdjęcia są naturalne a dzieci beztrosko oddają się zabawie.

Chciałabym by każdy dorosły przypomniał sobie jak to było, kiedy był dzieckiem, by na chwilę się zatrzymał w tym dorosłym świecie i złapał oddech. By rozejrzał się dookoła i spojrzał na świat oczami dziecka, które ma w sobie. By tak nie gonił za czymś, co tak na prawdę nie da mu szczęścia. Ludzie powinni mieć w sobie więcej beztroski i bezinteresownej miłości, wtedy ich świat nabrałby zupełnie innych barw. Najważniejsze to być dobrym człowiekiem… Pamiętajcie co dajecie to dostajecie <3

Z okazji Dnia Dziecka życzę wszystkim dzieciom by cieszyły się swoim dzieciństwem jak najdłużej, a dorosłym by nie zapominali o swoim „wewnętrznym dziecku”…

Na zdjęciach Laura <3

DO GÓRY KONTAKT EMAIL POST DO ZNAJOMYCH

Your email is never published or shared. Required fields are marked *

*

*